top of page

Lepistes Hangi Yemleri Yer ?

Lepistesler canlı doğuran balıklar grubunun en çok tercih edilenleri arasındadır. Akvaryum hobisi ile meşgul olan hobicilerin lepistesleri tercih etmesindeki en önemli etkenler bakımının bir çok balığa göre daha zahmetsiz olması, özellikle erkek balıkların göz alıcı renklere sahip olması ve kolay üremeleridir. Peki bu kadar çok sevilen ve tercih edilen lepistes balıkları hangi yemi sever?


Lepistesler doğada omnivor yani hepçil bir beslenmeye sahiptir. Besinlerinin çoğu sivrisinek lavraları, böcekler, ve yosunlardan oluşan bitkisel öğünlerdir. Akvaryumda lepistes beslemek isteyenlerde bunları göz önünde bulundurarak yem tercihinde bulunmalıdır. Sadece lepistes özelinde değil genel olarak her balık için tek çeşit yem önermemekteyiz. Tıpkı bizim gibi canlıların da farklı yiyeceklere ihtiyaçları olacaktır. Örneğin balıklarınıza sadece bitkisel yem verirseniz renklerinde azalmalar ve protein eksikliği gibi önemli sorunlar ortaya çıkacaktır. Sadece etçil veye sadece canlı yem ile beslerseniz ise sindirim problemleri ortaya çıkabilir. Bu sebeple balıklarınıza yem tercih ederken en az iki çeşit olmasına önem göstermenizi önermekteyiz. Lepistesler su yüzeyinden beslenmeyi sevdikleri için dipteki yemler su yüzeyindeki yemler kadar ilgilerini çekmeyecektir. Lepisteslerin en çok sevdiği yem pul yemdir. Pul yemler çabuk batmayan su yüzeyinde duran ve balıkların ilgisini daha çok çeken yemdir. Pul yem önerisi olarak da tropical 3-algae flakes, sera vipan, jbl novo guppy gibi pul yemler hem kaliteli hem de balıkların ihtiyaçlarını karşılayan yemlerdir. Unutmayın balığınıza yem alırken markası ne olduğu bilinmeyen renkli yemler balıklarınızı hem beslemez hemde büyük sağlık sorunlarına ve devamında akvaryumunuzdaki balıkların ölmesine kadar gidebilir. Yavru büyütme noktasında ise mutlaka artemia gibi canlı yemler ile takviye yapılmalıdır.


Lepistes yemi arayışınızda doğru adreste olduğunuzu belirtmek isteriz. Yetkin akvaryum pet market olarak müşterilerimize her zaman en uygun fiyat garantisi ve en kaliteli taze yemleri birlikte sunuyoruz. Bizden sipariş vereceğiniz her yem orjinal olup ilgili markanın Türkiye distribütöründen alınmaktadır. Kovadan bölme yemlerimiz ağzı kilitli doypack paketlerde gönderilmektedir. Ağzı kapalı paketler steril olup özenle hazırlanmıştır. Sipariş vermek istediğiniz yem türü veya miktarı listemizde yoksa bizimle mutlaka iletişime geçmenizi öneririz.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Akvaryumda Faydalı Bakteri Kültürü Oluşturma

Akvaryum bakteri kültürü, su kalitesini artırmak ve balıklarınızın sağlığını korumak için önemlidir. Bu rehber, kendi akvaryum bakteri kültürünüzü nasıl oluşturacağınızı adım adım açıklar. Bölüm 1: Ba

Köpeklerde Yaş Mama Kullanımı Köpek Yaş Mama

Köpeklerde Yaş Mama Kullanımı: Sağlıklı Beslenme ve Pratik Seçenekler Köpek sahipleri olarak, evcil dostlarımızın sağlıklı ve dengeli bir beslenmeye sahip olmalarını sağlamak en büyük sorumluluklarımı

Comments


bottom of page